XXIX Klaipėdos pilies džiazo festivalis: sugrįžimas į Teatro aikštę ir legendinį klubą „Kurpiai“

XXIX festivalis vyks š.m. birželio 22-24 d. Klaipėdos Teatro aikštėje.

Šią savaitę visa Klaipėda ir jos svečiai gyvens džiazo ritmu: uostamiestyje už kelių dienų prasideda XXIX Klaipėdos pilies džiazo festivalio renginių ciklas. „Dvidešimt devintasis džiazo festivalis paženklintas sugrįžimais: pagrindiniai festivalio renginiai grįžta į miesto širdį – Teatro aikštę. O legendinis džiazo klubas „Kurpiai“ ir vėl pakvies visus į naktinę džiazo sesiją. Kaip skelbia festivalio šūkis  – gera muzika geriems žmonės, tad laukiame visų gerai nusiteikusių, o gerą muziką – pažadame!”, – sako Klaipėdos džiazo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė.

Festivalio programą birželio 21 d. 19.00 val. pradės muzikinis seminaras „Muzika gydo“, vyksiantis Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios onkologijos centro koplyčioje. Šis, jau tradiciniu tapęs ir su broliais pranciškonais rengiamas socialinis projektas skirtas sukurti erdvę, kuri muzikos dėka užsipildo šiluma, suteikia saugumą dalintis patirtimis bei įkvepia tikėti. Čia savo pietietiška šiluma ir temperamentu su klausytojais dalinsis kartvelai Liza Kereselidze ir pianistas Luka.

Birželio 22 d. vakarą visi klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami atvykti į Teatro aikštę, kur pagrindinę Klaipėdos pilies džiazo programą pradės Klaipėdos universiteto Džiazo muzikos katedros absolventai „Old City Band“.

Po jų scenoje pasirodys svečiai iš Sakartvelo „Liza Kereselidze & Band”. Jų pasirodymas taps simboliniu atsisveikinimu su prieš keletą savaičių netikėtai mirusiu Sakartvelo technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovu, profesoriumi Vidu Kavaliausku.

O pirmojo festivalio vakaro kulminacija taps jungtinis Monikos Liu ir grupės „Los Secretos de Pablo“ pasirodymas. Susirinkusiųjų Teatro aikštėje laukia speciali, dar niekur negirdėta programa, pakviesianti visus pašėlusiai kelionei nuo retro iki džiazo.

Joninių išvakarėse visi susirinkusieji Danės krantinėje prie Pilies tilto galės pamatyti kaip į miestą „atplaukia“ džiazas. Birželio 23 d. nuo 15.00 val. Danės krantinėse (nuo Kruizinių laivų terminalo iki Pilies tilto) skambės muzika, kurią atplukdys Klaipėdos universiteto jachtos „Odisėja” įgula. 

Atplukdžiusi festivalio svečius  –  energinguosius „The Jice Aces“ (Jungtinė Karalystė) muzikantus jachta „Odisėja“ bus prišvartuota prie Pilies tilto ir atvers savo denį lankytojams, besidomintiems buriavimu, laivais bei jūrinėmis tradicijomis. 1985 m. pastatytoje, 14 metrų ilgio dvistiebėje jachtoje, kurioje mokosi pradedantieji buriuotojai, bus galima lankytis iki 17.00 val. „Mūsų laivui ir visai komandai didelė garbė – tapome miestą garsinančio XXIX Klaipėdos pilies džiazo festivalio dalyviais. Pirmąkart į miestą plauksime su muzika ir tikimės, jog džiazas su jūriniu prieskoniu bus įsimintinas įvykis tiek patiems muzikantams, tiek klausytojams“, – sako KU jachtos „Odisėja“ kapitonas Dainius Blaževičius.

Penktadienio vakarą Teatro aikštėje susirinkusiųjų laukia tikra vasaros fiesta: programą pradės jungtinis Sofia Rubina ir Kauno bigbendas (Estija, Lietuva) kolektyvas. Po jo scenoje pasirodys ir visus pajudėti jive ir svingo ritmu pakvies „geltonieji žmogeliukai“ – garsusis britų kolektyvas „The Jive Aces“, o vakaro programą užbaigs moteriškąja Lenny Kravitz vadinama žymioji bosistė iš Jungtinių Valstijų – Nik West.

Finalinę festivalio dieną, birželio 24-ją, Teatro aikštės scenoje pirmieji pasirodys svečiai iš Izraelio, „Spice‘n‘Space“, pakviesiantys paklausyti puikių džiazo ir funk stiliaus improvizacijų.

Po jų visus susirinkusiuosius ant kojų pakels muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ nugalėtojas Anyanya drauge su Ukrainos kariuomenės Sausumos pajėgų Karinės muzikos centro bigbendu ir klaipėdiete, muzikos kūrėja Ingrida Toleikyte.

O XXIX Klaipėdos pilies džiazo festivalio programos vinimi taps tarptautinio džiazo projekto, oficialaus muzikinio Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) ir Sąjungininkų pajėgų vado Europoje (SACEUR) atstovo – „SHAPE International Band/NATO Jazz Orchestra“ pasirodymas, po kurių visi norintieji kviečiami į džiazo sesiją muzikos klube „Kurpiai“.

___________________________________________________________________________

Klaipėdos pilies džiazo festivalis – džiazo muzikos festivalis, organizuojamas Klaipėdoje nuo 1994 metų. XXIX festivalis vyks š.m. birželio 22-24 d. Klaipėdos Teatro aikštėje. Visi festivalio renginiai nemokami.

Klaipeda Castle Jazz Festival website: www.Jazz.lt

en_USEN