FunCOOLio – muzikantai skambesiu kuriantys improvizacinį filmą.

Liepos 7 d.

Klaipėdos pilies džiazo festivalio scenoje “braliukai” iš Latvijos  – visada laukiami svečiai. Šiemet intelektualiosios muzikos gerbėjus džiugins džiazo kolektyvas iš Rygos –  FunCOOLio, atliekantis autorines Baltic Fusion stiliaus kompozicijas. Grupės pavadinimą sudaro du žodžiai: „funk“ (stiliaus pavadinimas) ir „Coolio“ – tai garsus R’n’B atlikėjas, itin populiarus 90-aisiais praeito šimtmečio metais. Galima numanyti, jog šis ritmo ir bliuzo meistras vaidino pakankamai svarbų vaidmenį FunCOOLio muzikinio stiliaus formavimuisi. Daugiau kaip dešimtį metų drauge kuriantys ir grojantys muzikantai atlieka originalias kompozicijas, pasitelkdamas unikalų Hammond vargonų skambesį. Drąsiai eksperimentuodami proporcijomis, jie meistriškai maišo džiazą, roką, bliuzą, bosanovą ir akademinę muziką, išgaudami tobulą muzikinį kokteilį.

„Muzikinėms kompozicijoms nuolat ieškome savito ir įdomaus skambesio. Mums svarbus išskirtinumas, per kurį atrandame savo klausytoją. Kiekvienas kūrinys mums yra tarsi filmas, kuriame kiekvienas atliekame savo vaidmenį“ – pasakoja vienas iš grupės įkūrėjų, gitaristas Deniss Gradalevs.

FunCOOLio kolektyvą sudaro: Georgijs Panfilovs (elektrinė gitara), Deniss Gradalevs (bosinė gitara), Jurijs Osipovičs (būgnai), Viktors Ritovs (Hammond) ir Valters Šmits (tenorinis saksofonas). Tokia sudėtimi jie koncertuoja daugiau kaip dešimtį metų, tokia sudėtimi juos išvysite ir XXVIII Klaipėdos pilies džiazo festivalio scenoje liepos 7 d.

„Labai kviečiu nepraleisti šių charizmatiškų artistų pasirodymo. Jiems nereikia stengtis būti išskirtiniais – jie tiesiog yra išskirtiniai!” – sako festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.


XXVIII Klaipėdos pilies džiazo festivalis vyks liepos 6 – 9 d., Kruizinių laivų terminale. Visi renginiai nemokami!

lt_LTLT