Klaipėdos pilies džiazo festivalyje šiemet „Grammy“ apdovanojimą pelniusi

Nicole Zuraitis.

Birželio 29 dieną, Klaipėdos Teatro aikštėje išgirsime ryškiausią 2024 metų džiazo padangės žvaigždę Nicole Zuraitis.

„Nicole pirmą kartą sutikau Niujorke prieš 6 metus, buvo nuostabu, kai ji legendinio džiazo klubo „Birdland” lankytojams prisistatė, kad jos šaknys iš Lietuvos. Tuomet su ja susibičiuliavome ir ją pakviečiau į Klaipėdos pilies džiazo festivalį. Šiemet ji Klaipėdoje koncertuos jau antrą kartą. Nicole labai skatina, motyvuoja jaunus muzikantus, su jaunaisiais Klaipėdos muzikantais netgi įrašė vieną dainą „Love for sale”. Jos paprastumas, šiltumas, nuoširdumas ir skardus juokas, rodos nušviečia visus. Esu labai jai dėkinga už ilgametę draugystę.”: sakė Klaipėdos pilies džiazo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė.

JAV gimusi, tačiau lietuviškas šaknis turinti Nicole Zuraitis yra ne tik talentinga pianistė, tris solinius albumus išleidusi kompozitorė, bet ir pasaulinio garso grupės „Birdland Big Band“ vokalistė bei „Litchfield Jazz Camp“ fakulteto narė, vedanti dainų kūrimo bei džiazo vokalo seminarus visame pasaulyje. N. Zuraitis yra daugybės džiazo konkursų laureatė, per savo muzikinę karjerą bendradarbiavusi su tokiais muzikantais, kaip Cyrille Aimee, Thana Alexa, Dave‘as Strykeris, Tomas Chapinas, Omaras Hakimas, Melanie Safka, Helen Sung ir kt. Pastarieji metai atlikėjos muzikiniame kelyje buvo itin sėkmingi – 2018 m. išleistas, modernaus džiazo albumas „Hive Mind“ laimėjo geriausio džiazo albumo tarptautinį apdovanojimą, o už jame esančią, drauge su vyru muzikantu Danu Pugachu sukurtą, savą garsiosios Dolly Parton dainos „Jolene“ versiją buvo nominuota prestižiniuose „Grammy“ apdovanojimuose geriausios instrumentinės aranžuotės, akompanuojamos vokalisto ar vokalistų, kategorijoje, o 2024 m. jos išleistas įrašas „How Love Begins“ tapo geriausiu vokalinio džiazo albumu ir atnešė jai pirmąjį „Grammy“ apdovanojimą.

Dėl savo charizmos, stipraus vokalo bei giliai klausytojus paliečiančių pasirodymų itin JAV gyvenančių tautiečių pamėgta N. Zuraitis lietuviška kilme šiandien gali didžiuotis dėl savo senelio Danieliaus Zuraičio, kuris su tėvais, Juozapu ir Ona, į JAV emigravo 1909 m. Atlikėjai užaugus paaiškėjo tikroji jos prosenelių gimtinės palikimo priežastis – Danieliaus mama buvo Lietuvos žydė, todėl bėgdami nuo žydų persekiojimo Zuraičiai įsikūrė JAV. N. Zuraitis  palaiko ryšį su Lietuvos konsulatu Niujorke, dalyvauja įvairiuose jų ir JAV lietuvių organizuojamuose renginiuose.

Klaipėdos pilies džiazo festivalyje  atlikėja pasirodys su KAUNO BIGBENDU. Šis kolektyvas yra aktyvus Lietuvos muzikinio gyvenimo ir džiazo festivalių, originalių programų dalyvis, su kuriuo bendradarbiauja geriausi šalies džiazo instrumentalistai ir vokalistai bei svečiai iš užsienio. Ketvirtą dešimtmetį skaičiuojantis bigbendas kiekvieną kartą ieško netikėtų jungčių. Klausytojams tapo įsimintinos programos su smuiko virtuoze ir kompozitore Line Kruse (Danija), pianistu Peteriu Beetsu (Nyderlandai), dainininke Claire Martin (Jungtinė Karalystė), kylančia suomių žvaigžde Maja Mannila, teatrališka dainininke bei kompozicijų autore Hilde Louise Asbjørnsen (Norvegija), intelektualiuoju prancūzų džiazo dainininku Davidu Linxu ir pan. Tai tik keletas paskutinių metų muzikinių įvykių, kuriuos pristatė Kauno bigbendas ir koncertinė įstaiga „Kauno santaka“.

Koncertą finansuoja JAV ambasada Lietuvoje.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis – džiazo muzikos festivalis, organizuojamas Klaipėdoje nuo 1994 metų. XXX festivalis vyks š.m. birželio 27-29 d. Klaipėdos Teatro aikštėje. Visi renginiai NEMOKAMI Jubiliejinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis taip pat bus ir nuostabaus renginio vyksiančio birželio 27-30 „The Tall Ships Races Klaipėda 2024“ kultūrinės programos partneris. Taip pat bus bendradarbiaujama su Tarptautiniu nematerialaus kultūros paveldo festivaliu „Lauksnos“.

lt_LTLT