Ginkluotojų Ukrainos pajėgų generalinis štabas išreiškė dėkingumą Klaipėdos pilies džiazo festivaliui

SHAPE International Band/ NATO Jazz Orchestra (Belgija)

XXVIII Klaipėdos pilies džiazo festivalio baigiamajame koncerte publikos laukė didžiausias šių metų netikėtumas – scenoje pasirodė geriausius Europos muzikantus vienijantis SHAPE International Band/ NATO Jazz Orchestra (Belgija). Prie jų prisijungė ir Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų orkestro solistas, saksofonininkas Laimonas Urbikas, bei Ukrainos sausumos pajėgų karinio – muzikinio centro trombonistas Pavel Koshovets. Po orkestro pasirodymo, padėką festivalio organizatorei Ingai Grubliauskienei išreiškė Ginkluotojų Ukrainos pajėgų generalinis štabas.

NATO Jazz Orchestra koncertuoja valstybių vadovams, aukštiesiems NATO pareigūnams ir ES narių lyderiams bei išdidžiai atstovauja NATO visoje Europoje.

Į jungtinio orkestro iniciatyvą sureagavo ir padėką išreiškė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas. „Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatoriai atliko titanišką darbą, kad Ukraina bent trumpam džiazo dėka įstojo į šios gynybinės sąjungos gretas“, – rašė jie savo socialiniuose tinkluose.

Tarptautinio orkestro dėka buvo siekiama visoms šalims narėms per muziką perduoti žinią, kad Ukraina nusipelnė tapti NATO dalimi. Diplomatiniu būdu pavyko gauti leidimą koncertuoti „NATO džiazo orkestrui“ Klaipėdoje kartu su Lietuvos ir Ukrainos atstovais.

„Esu neįtikėtinai dėkinga visiems, kurie padėjo šią idėją paversti realybe. Ypač noriu padėkoti Lietuvos ambasadoriui Ukrainoje Valdemarui Sarapinui, kuris nuoširdžiai parėmė mano idėją ir noriai prisidėjo prie jos įgyvendinimo. Šis muzikos projektas – daugelio žmonių nuopelnas“, – dėkojo festivalio organizatorė Inga Grublauskienė.

Šio orkestro sudėtyje per visą jo gyvavimo istoriją yra groję muzikantai iš šalių, kurios nėra aljanso narės, tai  įgyvendinti ypač sudėtinga, todėl tai būna itin retai. Klaipėdos pilies džiazo festivalio publika turėjo galimybę išgirsti šiame orkestre grojantį Ukrainos sausumos pajėgų karinio – muzikinio centro trombonistą Pavel Koshovets. Tai unikalus projektas, dėl kurio įgyvendinimo Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatoriams teko įdėti daug pastangų. Tačiau tikslas buvo pasiektas – ir vieną vakarą Ukraina simboliškai įsiliejo į galingiausio gynybinio aljanso gretas. Lietuvai ir kitiems sąjungininkams padėkoti už paramą atvyko Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Beshta. Ukrainos integracinio kelio į NATO palaikymas Rusijos Federacijos plataus masto ginkluotos agresijos prieš Ukrainą atspindys, NATO valstybių narių parama Ukrainai yra vienas svarbiausių temų pasaulio žiniasklaidoje po 2022 m. vasario 24 d.

Į sceną pakilo ir dailininkė, „Azovo“ pulko savanorė Olena Liberty, NATO Jazz Orchestra padovanojusi vieną iš savo tapybos darbų – „Azovo“ pulko vado, šiuo metu esančio nelaisvėje, Denis Prokopenko portretą. Dar vieną dovaną, Ukrainos vėliavą su užrašu „Mes esame tie, kurių laisvės negalima pavogti“ ir savo dalinio karių parašais, orkestro lyderiui įteikė Ukrainos sausumos pajėgų karininkas – trombonistas Pavel Koshovets. Jis išreiškė viltį, kad neilgai trukus sulauks pergalės ir Ukraina įsilies į NATO gretas.

„Kol kas džiaze, kol kas muzikoje, bet ilgainiui Ukraina įgyvendins savo siekius“, – neabejoja V.Grubliauskas ir greitos pergalės linkėjimą palydėjo legendine Louis Armstrong daina „What a Wonderful World“. Ukraina turi sulaukti dienos, kai drąsiai galės pasakyti – „Pasaulis nuostabus!”

Ginkluotojų Ukrainos pajėgų generalinis štabo padėka –  https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua/posts/361860699460348

Inga Grubliauskienė

lt_LTLT