XXVII Klaipėdos pilies džiazo festivalis įsibėgėjo

Liepos 6 - 9 d.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis įsibėgėjo ir tęsia koncertinių pasirodymų seriją. Penktadienio vakarą muzika netilo iki vėlumos. Susirinkę klausytojai mėgavosi puikiu oru,  artėjančio savaitgalio nuotaika, improvizacinės muzikos skambesiu ir užvedančiais šokio ritmais.

Antrosios festivalio dienosprogramą pradėjo svečiai iš Prancūzijos – „Rémi Panossian trio“, grojantys aistringą, lyrišką džiazą su nejučia prasiveržiančia roko energija. Klausytojai galėjo išgirsti pažįstamų prancūziškų melodijų motyvus, persipynusius su avangardinio džiazo improvizacijomis. Jų muzika tarsi lėtas pasivaikščiojimas saulės nutviekstomis Paryžiaus gatvėmis, lyg žydinčių levandų dvelksmas, lyg bučinys į skruostą, prancūziškai vadinamas „bizu“. „Rémi Panossian grojo šiltą, jaukų ir labai artimą džiazą. Reikėjo tik užsimerkti, įsiklausyti ir leistis nešamiems pojūčių.

Vėliau į sceną žengė jaunas, tačiau neabejotinai perspektyvus kolektyvas – „The Bleach band“. Šį vakarą prie grupės prisijungė jaunasis saksofonininkas, ukrainietis Vitalii Nepomniachtchi ir išskirtinę charizmą spinduliuojanti džiazo dainininkė Vaiva Cholinaitė, instrumentines kompozicijas papildžiusi vokalinėmis improvizacijomis. „The Bleach band“ pasirodymo metu buvo girdimos gerai žinomų kūrinių aranžuotes, persipynusios su džiazo ir funk‘o muzikos elementais. Muzikantai publiką sužavėjo jaunatvišku entuziazmu, energija pulsuojančiomis, originaliomis kompozicijomis ir puikiai atliktomis solo partijomis. Jauniems atlikėjams nepristigo publikos palaikymo – jie buvo sutikti ir išlydėti aplodismentais. 

Programai įpusėjus scenoje pasirodė duetas iš Izraelio „Jewish jazz spirit“ – džiazo fleitos magas Mattan Klein ir kompozitorius, vokalistas, klavišinių virtuozas Tal Babitzky. Prie šių muzikantų prisijungė du perkusijos meistrai iš Lietuvos – Gediminas Laurinavičius ir Edmundas Federavičius. Drauge jie atvėrė duris į spalvingą ir turtingą Izraelio muzikos pasaulį. Jų atliekamose kompozicijose buvo jaučiami ir Lotynų Amerikos ritmai, ir Artimųjų Rytų bei Balkanų šalių folkloro motyvai, suteikiantys ypatingo kolorito, nostalgiško ir modernaus skambesio. Šie muzikantai netikėtais melodijų viražais ir meistriškomis improvizacijomis akimirksniu prikaustė klausytojų dėmesį. Neveltui jiems palikus sceną, dar ilgai netilo ovacijos ir šūksniai „Bravo!”

Tačiau netrukus plojimai ėmė aidėti dar smarkiau. Romantiškas „Jewish jazz spirit“ projektas ir nuostabus saulėlydis Klaipėdoje įkvėpė svečią iš Ukrainos itin atsakingam žingsniui – sužadėtuvėms. Išgirdę prašymą leisti žiedą būsiami nuotakai įteikti scenoje, festivalio organizatoriai nedvejodami sutiko. Būsimai nuotakai ištarus TAIP, džiaugsmo ašaros sužibėjo ne tik sužadėtinių, bet ir festivalio komandos akyse. Lieka palinkėti, kad bendrame Ihor ir Larisos gyvenime nuolat skambėtų meilės muzika!

Penktadienio vakarą malonių netikėtumų išties nestigo – antrosios dienos programą užbaigė Ukrainos funk‘o žvaigždės Olgos Lukačevos su VOLGA project ir unikalaus lietuviško instrumento, skrabalų maestro Regimanto Šilinsko pasirodymas. Kelionei į Klaipėdos pilies džiazo festivalį, Olgai nepavyko suburti visos VOLGA:FUNK grupės – muzikantus po visą Europą išbarstė karas. Tačiau šiam projektui iš skirtingų šalių suburtas muzikantų kolektyvas, padovanojo klausytojams uždegantį, gardų ir spalvingą įvairių džiazo stilių kokteilį su pulsuojančios energijos užtaisu ir užvedančiais šokio ritmais. Publika šėlo ir dar ilgai nenorėjo paleisti atlikėjų nuo scenos.

Antroji Klaipėdos pilies džiazo festivalio diena suteikė daug malonių emocijų – skirtingų stilių ir kolorito muzika, romantiški meilės prisipažinimai ir sklandanti šventinė nuotaika užtvindė Kruizinių laivų terminalą. O kas toliau? „Toliau – tik geriau! Šeštadienio koncertai jus dar labiau nustebins”, – pakilios nuotaikos neslepia festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

XXVIII Klaipėdos pilies džiazo festivalis vyksta liepos 6 – 9 d., Kruizinių laivų terminale. Visi renginiai nemokami! Daugiau informacijos: www.jazz.lt

lt_LTLT