Vokalistė Kristina Jatautaitė suspindo Turkijoje: gerbėjų dėmesys ir išskirtinis įvaizdis

Rugsėjo 22-25 dienomis

Rugsėjo 22-25 dienomis vyko 17-as Alanijos džiazo festivalis „Alanya International Jazz Days“. Dėl „Klaipėdos pilies džiazo festivalio“ ir „Alanya International Jazz Days“ draugystės, rugsėjo 22-ąją pasirodė ir atlikėjai iš Klaipėdos – projektas „Klaipeda Castle Jazz Band“, kurio sudėtyje –  geriausi Lietuvos muzikantai iš Klaipėdos ir krištolinio balso savininkė Kristina Jatautaitė-Stanevičienė.

Pirmojo rudens mėnesio pabaigoje, Alanijoje vykusiame džiazo festivalyje „Alanya International Jazz Days“ pasirodė ir lietuviai. Vienus garsiausių muzikantų į sceną suvedė projektas „Klaipeda Castle Jazz Band“.

Kai Alanijos džiazo festivalio scenoje pasirodė profesionali dainininkė, daugelio projektų bei konkursų dalyvė Kristina Jatautaitė-Stanevičienė, žiūrovai negalėjo atplėšti nuo jos akių. Dainininkė vilkėjo klaipėdietės dizainerės Ainos Zinčiukaitės kurtą ryškiai raudoną suknelę, jos rankas puošė dailios pirštinaitės, o įvaizdį papildė šviesose žėrintys aksesuarai. Kristinai uždainavus tradicinio džiazo kūrinius, publika pašėlo – ėmė ploti ir dainuoti kartu.

Kartu su K.Jatautaite-Stanevičiene pasirodė ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, kuris grojo trimitu bei dainavo. Taip pat – vienas populiariausių Lietuvoje saksofonininkų Laimonas Urbikas, džiazo pianistas Saulius Šiaučiulis, būgnininkas Edmundas Federavičius, ir talentingoji Elzė Grubliauskaitė, grojanti bosine gitara.

„Klaipeda Castle Jazz Band“ grupė ypatinga tuo, kad scenoje grojo skirtingo amžiaus muzikantai, parodę, koks platus klaipėdiečių muzikinis spektras – nuo jaunos muzikantės iki profesoriaus. Visi jie dar kartą priminė, jog muzika yra universali kalba dėl kurios vienas kitą supranta net ir skirtingų kartų atstovai.

Festivaliui „Alanya International Jazz Days“ muzikantai paruošė plačią tradicinio džiazo programą. Skambėjo ir tokie kūriniai kaip „At Last“, „What A Wonderful World“ bei „I love Paris“. Tiesa, vokalistė keletą kartų vietoje „Paris“ dainavo „Alanija“.

Po pasirodymo Kristiną nuo scenos palydėjo Lietuvos ambasadorius Turkijoje Ričardas Degutis. Jis neslėpė džiaugsmo dėl puikaus lietuvių pasirodymo.

„Jei paklaustume Lietuvos gyventojų apie populiariausias Turkijos vietas, Alanija tikrai atsirastų sąrašo viršuje. Grupės pasirodymas yra puiki dovana miestui ir čia gyvenančiai lietuvių bendruomenei“, – dėkodamas sakė Lietuvos ambasadorius Turkijoje R.Degutis.

Nuostabia muzika klausytojai mėgavosi visai šalia uosto bei nepaprasto grožio Alanijos Raudonojo bokšto, tapusio miesto simboliu.

„Džiazas yra taikos, draugystės ir laisvės muzika. Ką džiazas sujungė, tegul pasaulio negandos neišskiria“, – po pasirodymo sakė „Klaipėdos pilies džiazo festivalio“ organizatorė Inga Grubliauskienė.

„Alanya International Jazz Days“ programoje – Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio, Önder Focan feat. Eylül Ergül, Barbaros „Around The World“ ir atlikėjai Deniz Taşar, Steffen Morrison, Maya Azucena bei Carlton Jumel Smith.

Klaipėdiečiai taip įsiminė publikai, kad gerbėjų dėmesio neatsigynė ir vaikštinėdami Alanijos gatvelėmis. Žmonės kalbino muzikantus, prašė kartu nusifotografuoti, gyrė jų pasirodymą ir linkėjo sėkmės.

Festivalio metu dalyviai turėjo progą ne tik pasiklausyti muzikos. Lietuvių delegacija kartu su „Klaipeda Castle Jazz Band“ grupe keliavo į Raudonajame bokšte vykusią džiazo fotografijų parodą. Joje eksponuojamos Ali Aralo, Hakano Pinaro ir Ilhami Yelkino nuotraukos, kuriose – emocijų įkarštyje užfiksuoti grojantys muzikantai.

Parodoje – ir įprastai šiose patalpose eksponuojamas etnografinis Alanijos menas. Jis suteikė išskirtinumo ir leido dar geriau įsijausti į vietinių gyvenimą bei jų istoriją.

Tiesa, fotografijose įamžinti ir lietuviai. Tai – prieš kelerius metus Alanijoje grojęs kontrabosistas Vytis Nivinskas ir būgnininkas Darius Rudis.

„Labai graži paroda, įdomu, kad čia susijungė Alanijos tradicinis menas ir džiazo fotografijos. Be to, nuotaiką pakėlė gyvai atliekama muzika, kuri skambėjo atidarymo metu“, – įspūdžiais dalijosi „Klaipeda Castle Jazz Band“ narė Elzė Grubliauskaitė.

Pasigrožėjus kvapą gniaužiančiais vaizdais, Alanijos meras Ademas Muratas Yücelis pakvietė lietuvių delegaciją vakarieniauti kartu su tą dieną į Alaniją atvykusia Lenkijos delegacija. Pastarieji šiemet festivalyje nepasirodė, tačiau atvyko palaikyti kitų.

Bevakarieniaujant užsimezgė draugystė tarp trijų šalių. Visi dalijosi mintimis apie džiazą, maistą bei šių dienų aktualijas. Meras apdovanojo dėmesiu svečius ir dėkojo už atvykimą.

„Mes labai džiaugiamės, kad Alanijos ir Klaipėdos džiazo festivaliai kultūrinės diplomatijos dėka gali tiesti draugystės tiltus ir džiuginti džiazo muzikos gerbėjus, Turkijoje ir Lietuvoje“, – teigė Alanijos savivaldybės džiazo koordinatorius, parkų ir sodų departamento vadovas Ismetas Nazmi Uyaras.

Laisvu metu „Klaipėda Castle Jazz Band“ nariai ir Lietuvos delegacija turėjo proga aplankyti ir žymiausias Alanijos vietas. Jie užlipo į Raudonosios pilies bokšto viršutinį aukštą, nuo kurio atsiveria panorama, domėjosi laivų statykla, aplankė kulinarijos muziejų, vietinį turgų, pilį bei mečetę. Geriau pažinti miestą padėjo jau dvidešimt metų čia gyvenanti lietuvė gidė Rūta Danilevičiūtė.

Gidei Lietuvos delegacija uždavinėjo įvairius klausimus ne tik apie garsiausius miesto objektus, bet ir apskritai apie gyvenimą svetur, turkų kasdienybę, tradicijas ir papročius. Visiems buvo įdomu klausytis Rūtos pasakojimų bei pažinti kurortinį Turkijos miestą.

„Alanya International Jazz Days“ festivalis organizuojamas Alanijos miesto savivaldybės ir globojamas Alanijos miesto mero Ademo Murato Yücelio. Jame kiekvieną dieną vyko po du koncertus. Festivalio koncertai nemokami ir prieinami visiems klausytojams.

lt_LTLT